Eva-Maria Tõnson ja teadusteater

Eelmisel kevadel „Rakett69s“  osalenud Eva-Maria Tõnson tõdeb, et saatesarjal on tema elus oma roll. Miks.ee võttis Eva-Mariaga ühendust ning uuris, kuidas tal pärast saates osalemist läinud on ja millega ta tegeleb.

1. Kuidas sattusid saatesarja Rakett 69?
Saatesse „Rakett 69“ otsustasin kandideerida üsna viimasel minutil. Suurteks mõjutajateks olid kindlasti olümpiaadikaaslane Timothy H. C. Tamm ja asjaolu, et III hooaeg oli algselt planeeritud viimasena. Kahtlesin pikalt, kas tahan ennast kaamerate ees proovile panna, kuid haarasin siiski võimalusest kinni.

Rakett 69 finaalsaate võtted (foto - Ylle Rajasaar)

Rakett 69 finaalsaate võtted (foto: Ülle Rajasaar)

2. Mida tõi Sinu ellu kaasa saatesarjas Rakett69 osalemine?
Telesaade oli põnev seiklus, millega kaasnesid uued tutvused ja väljakutsed ning eetrisse jõudes ka tähelepanu ja tuntus. Võtetel kohtusin väga säravate inimestega, kellega oli meeldiv meeskonnas töötada. Samas oli võtteperiood minu jaoks pisut pingeline, sest käsil oli 9. klassi lõpetamine ning osalemine rahvusvahelistel olümpiaadidel.
Keeruline on tagantjärele öelda, mis tänu saatesarjas osalemisele minuni jõudnud on, kuid „Rakett 69-l“ on oma roll.

3. Milliseid uusi oskusi ja teadmisi said just saatest?
„Rakett 69“ andis võimaluse oma teadmisi võrreldes olümpiaadidega praktilisemalt rakendada. Lisaks õppisin ennast rohkem tundma ja usaldama, aga ka paremini meeskonnas töötama.
Eriti südamelähedaseks sai teadusteatrivoor. Võin öelda, et sain sealt väärt kogemuse ja kindluse millegi uuega tegeleda. Hetkel viin kahes Tartu lasteaias läbi iganädalast teadusringi.

Lasteaia teadusring (foto erakogust)

Lasteaia teadusring (foto: erakogu)

4. Miks ja millistel noortel soovitad saatesarja kandideerida?
Saatesarja soovitan kandideerida julgetel inimestel, kes huvituvad loodusteadustest ja tahaksid tutvuda telemaailma telgitagustega. Tean, et kindlasti on palju minusuguseid kahtlejaid, kuid saadav kogemus on seda väärt.

5. Mida ja miks plaanid õppida ülikoolis?
Lähen vahetusaastale ja pikendan sellega ka oma gümnaasiumiõpinguid.  Kuna ülikoolini on veel mõni aasta aega, siis täpne erialavalik võib veel muutuda, kuid see on kindlasti tihedalt seotud reaalainetega. Reaal- ja loodusainete poole tõmbavad teadmiste seotus ja loogika. Mulle on südamelähedased nii füüsika, keemia kui ka matemaatika, kuid mind köidavad veel geograafia ja (molekulaar)bioloogia.

6. Mida soovitad teistele noortele, kellel samuti oma õpingute ja elukutse valikute tegemine ees seisab?
Tegeleda tasub sellega, mis ennast huvitab, kuid uusi väljakutseid ei tasu samuti peljata!