Jüri Lääs – teadus ja animatsioon

Kevadel „Rakett69s“  osalenud Jüri Lääs sai saate käigus palju uusi sõpru ning teadmisi televisiooni telgitagusest. Nüüd, Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni õppides tunnistab Jüri, et tema valitud eriala on teadusega paljuski sarnane. Miks.ee võttis Jüriga ühendust ning uuris, kuidas tal pärast saates osalemist läinud on ja millega ta tegeleb.

1. Kuidas sattusid saatesarja Rakett 69?
Olles eelnevaid hooaegu jälginud, tundusid paljud ülesanded päris lihtsad ja tehtavad.
Enesekindlust tõstis ka see, et kui ma üpris tihti lahendust teadsin, siis saates osalejad seda ei teadnud. Mingi hetk kui märkasin, et otsitakse uueks hooajaks osalejaid, võtsin julguse kokku ja registreerusin osalejaks.

2. Mida tõi Sinu ellu kaasa saatesarjas Rakett69 osalemine?
Esiteks kindlasti palju uusi kogemus, näiteks kaamerahirm on asi minevikust. Lisaks sellele palju uusi sõpru ning ka natuke tuntust.

Jüri Lääs (foto:erakogu)

Jüri Lääs (foto:erakogu)

3. Milliseid uusi oskusi ja teadmisi said just saatest?
Väga palju sai teada televisooni telgitagustest. Poole tunnise saate tegemiseks kulus ikka kordades rohkem võtteaega. Muidugi arenes ka meeskonnatöö ja püstijalu mõtlemine, sest kõike tuli teha lennult.

4. Miks ja millistel noortel soovitad saatesarja kandideerida?
Kandideerida võivad kõik noored kes on vähegi huvitatud teadusest. Selleks ei pea olema ülikõvade  teoreetiliste teadmistega, vaid piisab ka tugevast loogikast ja seoste loomise võimest. Lõppude lõpuks on enamus raketti ülesanded olnud suhteliselt populaarteaduslikud, mis ei eelda suurt teoreetilist baasi.
Kui tulevasele rakettlasele peaks motivatsioonikõne tegema, siis esimeste asjadele turgatavad pähe: pikad ja lõbusad päevad täis teadust, toredad kaameramehed, hea söök, Ahha-keskuse VIPiks olemine ja palju muud ägedat.

5. Mida õpid ülikoolis ja miks?
Hetkel õpin Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni, sest ma tahtsin õppida midagi loovat. Lisaks kunstilisele poolele on animatsioon tugevalt seotud ka teadusega. Enamus teadusi uurib, proovib jäljendada ja ületada loodust. Samade  asjadega  tegeletakse  ka animatsioonis: uuritakse, jäljendatakse ja proovitakse  luua midagi uut.

6. Mida soovitad teistele noortele, kellel samuti oma õpingute ja elukutse valikute tegemine ees seisab?
Olge valikutes julged ja lähtuge endast!