Thorny Valk – Rakett69 oli võimas!

Eelmisel nädalavahetusel (11.novembril) toimus Tartus AHHAA keskuses V hooaja avasaate salvestus. Miks.ee uuris, kuidas läheb IV hooaja võitjal ning millega Thorny Valk hetkel tegeleb.

1. Kuidas sattusid saatesarja Rakett 69?
Raketti registreeris mind mu tüdruksõber, nii et mulle tuli see suure üllatusena, kui sain teada, et pean eelvooru minema. Eelvooru võtsin kaasa ka kaks oma head sõpra ja kolleegi Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasfirmana startinud ettevõttest Kolm Põrsakest, kellest Aksel sai saatesse ja jõudis päris kaugele.

2. Mida tõi Sinu ellu kaasa saatesarjas Rakett69 osalemine?
Võin julgelt öelda, et Rakett 69 oli üks kõige lahedam asi mu elus. Rakett ise andis julgust olla tähelepanu keskel – uskuge, kaamerate ees olla ei ole üldse kerge. Vähemalt minu jaoks mitte. Raketi võitmine viis mind Šveitsi päikeselennukilaborisse ja lisaks saime finaalimeeskonnaga Elisas töövarjuks käia. Nüüd, kui ma olen ajateenistuses, siis inimesed tunnevad mind kui kutti, kes Raketi võitis.  Rakett oli võimas!

Thorny Valk ajateenistuses (foto: erakogu)

3. Milliseid uusi oskusi ja teadmisi said just saatest?
Kõige tähtsam, mida õppisin, oli kindlasti enda sisetunde usaldamine. Kui 100% oma lahenduses kindel ei ole, siis tuleb ennast usaldada ja ära teha – kaotada pole midagi. Koostöövõime inimestega ühise eesmärgi nimel on midagi sellist, mida tuleb hinnata. Võime teiste ideid ja lahendusi kuulata on tulevikus väga tähtis.

4. Miks ja millistel noortel soovitad saatesarja kandideerida?
Kõigil, kes tahavad saada ühte hullumoodi lahedat kogemust – kaotada pole ju midagi :) Lahenduste elluviimiseks on vaja need ka praktiliselt teostada, seega kuldsed käed tulevad igatpidi kasuks.

5. Mida ja miks plaanid õppida ülikoolis?
Raketi võitmine avas mulle nii palju uksi, et ma ei osanud ühte kindlat eriala peale gümnaasiumi lõpetamist valida. Nii võtsin aja maha ja tulin ajateenistusse, et mõelda, mida oma eluga edasi teha. Tahaks õppida kõike, aga sellist võimalust ülikoolis ei ole. Hing kutsub praktilisema eriala poole nt. ehitus- või elektriinsener. Olen mõelnud ka Saksamaale autoinseneriks õppima minna, aga iseasi kas ma julgen selle idee ellu viia.

6. Mida soovitad teistele noortele, kellel samuti oma õpingute ja elukutse valikute tegemine ees seisab?
Mõelge, mida te teeksite rõõmuga. Töö võiks olla hobi. Võtke aeg maha ja uurige ülikoolide õppekavasid, ning mõelge, kas tõesti tahaksite ühel või teisel erialal õppida ja hiljem ka töötada.